Miód do mycia twarzy- polecam:)

Cześć!

Niedawno pisałam o pielęgnacji i myciu twarzy olejami, dziś kolejny sposób. Chcę się podzielić kolejnym naturalnym sposobem na mycie twarzy, który odkryłam całkiem niedawno.
Czy miód nadaje się do mycia skóry?  Na początku miałam wątpliwości, ale zwyciężyła moja ciekawska natura:)  Spróbowałam i nie żałuję.

Do tej metody nadaje się surowy miód (raw honey), który jest skoncentrowanym nektarem kwiatów, pochodzi prosto z miodarki, jest nieogrzewany, czysty, żywy, nieprzetworzony. 
Ten rodzaj miodu zawiera składniki podobne do tych występujących w owocach, które stają się zasadowe w układzie pokarmowym. 
Surowy miód jest najzdrowszy z innych form miodu przetworzonego. Ma wysoką wartość odżywczą, zawiera amylazy, enzymy, pyłek kwiatowy, drobinki propolisu i mleczka pszczelego.
Pasteryzacja zabija nie tylko witaminy, ale co ważniejsze enzymy w miodzie, które są odpowiedzialne za lecznicze właściwości miodu. 

Surowy miód  leczy otwarte rany na nogach, a także oparzenia, uśmierzając ból i pomagając w gojeniu ran. Miód nałożony na ranę zaraz po oparzeniu, zapobiega powstawaniu pęcherzyków. Kwasy zawarte w miodzie działają drażniąco przy niektórych zapaleniach skóry, aktywizując białe ciałka krwi i doprowadzając do jej szybszego wyleczenia. 
Surowy miód jest stosowany jako naturalny środek leczenia trądziku. 






Taki miód nie musi być droższy od sklepowego, możecie znaleźć go między innymi TUTAJ. Próbowałam i sprawdzał się bardzo dobrze, zarówno w pielęgnacji skóry, jak i w przyspieszaniu gojenia ran. 
Do mycia twarzy polecany jest także miód manuka, ale ten jest bardzo drogi i wolę zostać przy surowym miodzie. 




Jak myć twarz miodem? 

Odrobinę miodu rozcieram z dłoniach i nakładam na zwilżoną wcześniej twarz. Masuję twarz przez około 2-3 minuty i zmywam miód ciepłą wodą. Miód w połączeniu z wodą nie klei się i łatwo zmyć go z twarzy. Do mycia biorę bardzo małą ilość miodu.
Dla lepszego oczyszczenia skóry zostawiam taką maskę na skórze raz w tygodniu. 

Miód jest delikatniejszy niż mydło, nawilża i odżywia skórę. Po takim oczyszczaniu skóra jest miękka i przyjemna w dotyku. Koi i pomaga pozbyć się niedoskonałości skóry. 

Nie jest to jednak metoda dla każdego, miód może być silnym alergenem i zanim spróbujecie tej metody na całej twarzy zróbcie test na mniejszym kawałku skóry. U mnie na szczęście nie ma tego problemu. 

Myję twarz miodem kilka razy w tygodniu, rano lub wieczorem. Trzymam miód w łazience w malutkim słoiczku, żeby o nim nie zapominać. 


Może macie jakieś niecodzienne sposoby na oczyszczenie twarzy? 
Stosujecie miód w pielęgnacji? 

Pozdrawiam:)


Copyright © 2016 Ekocentryczka , Blogger